Açık Öğretim Üniversitesi

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2015-2016 Öğretim Yılı Dikey Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt Duyurusu

aöf

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olup Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya fark dersler alarak başvuracak adayların,İnternet Başvuru ve Kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

 

İnternetten Başvuru İşlemleri 28 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayıp 09 Ekim 2015 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.
İnternetten Başvuru Adresi http://kayit.anadolu.edu.tr 

 

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

09 Ekim 2015 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Adaylar, 2015-2016 Öğretim Yılı Dikey Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretimKılavuzlar” bağlantısından ya da http://kayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

Kayıt İşlemleri 28 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayıp, 08 Ekim 2015 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecektir
Mazeretli Kayıt İşlemleri 09 Ekim 2015 Cuma günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

03 Ekim 2015 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

Adaylar, 28 Eylül – 08 Ekim 2015 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 09 Ekim 2015 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 09 Ekim 2015 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

 

2015-2016 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve
İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş kapsamında 
sınavsız olarak son kez öğrenci kaydı yapılacaktır.

 

Resmi Gazetenin 28 Ağustos 2015 tarih ve 29459 sayılı Mükerrer 3. Sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” uyarınca 2016-2017 öğretim yılından itibaren dikey geçiş yoluyla sınavsız öğrenci alımı yapılmayacaktır.

 

2016-2017 öğretim yılından itibaren Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

(ÖSYM) tarafından yapılanDikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖğrenciWEB Tamamen ücretsiz , Türkiyenin İlk ve Tek Öğrenci Portalıdır. Ana okulundan İlköğretim Okullarına , Liseden Üniversiteye , Yurtlara kadar , şehir şehir ilçe ilçe okulların tanıtımı , bölümleri , Açık Öğretim , Açık Lise , LYS , LGS , DGS , YGS Sınav tarihleri , Duyuruları , Forum , Galeri ve bir çok eğitim platformu ÖğrenciWEB'de!

Copyright © 2015 Tüm Hakları Sakldırı

To Top